سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در مسکن ملی قرار است منازل با همکاری دولت و بخش خصوصی به صورت متعادل صورت گیرد تا دولت بتواند وظیفه ی خود را در قبال مسکن شهروندان به خوبی انجام دهد.

– مسکن مهر مجتمع های مسکونی هستند که ساختشان در آن ها نشده بود.

به مسکن ملی در زیر اشاره شده است.

پیش از این با بحرانی شدن وضعیت در بازار مسکن و انفجار قیمت ها در بازار اجاره، طرح های متعددی در خصوص اجرای پروژه های مسکنی در کشور ارائه شد.

طرح ملی مسکن پس از طرح، در مجلس شورای اسلامی” مورد بررسی قرار گرفت و جزییاتی از آن از سوی مجلس و دولت مورد بررسی قرار گرفت.

طرح اقدام ملی برساخت ۲۰۰ هزار واحد توسط شهرهای جدید، ۱۰۰هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری، دلالت دارد.

پیش بینی شده است در شهرهای جدید تولید و احداث مسکن به روش مشارکتی باشد.

در این شیوه شرکت عمران شهرهای جدید با همکاری انبوه سازان یا توسعه گران به ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید اقدام می کند.

زمین و پروانه از شرکت عمران شهرهای جدید به انبوه سازان و توسعه گران، ارایه و در مقابل سرمایه گذاری و ساخت نیز توسط انبوه سازان انجام می شود.

رییس انجمن انبوه سازان در این خصوص به ایرنا گفته است: معتقد هستیم که طرح اقدام ملی وساخت ۴۰۰ هزار واحد هم در چند سال آینده تاثیر خود را بر کنترل بازار اجاره نشان خواهد داد.

تفاوت این دو طرح،مزایا و معایب آنها به چه شکل است؟ این طرح در پی گرانی های شدید در کشور که مسکن هم به طور کامل درگیر شد،نهایی شد.

طرح مسکن مهر با هدف خانه دار کردن قشر ضعیف جامعه” روی کار آمد اما از اول بحث در کورد مسائل مکمل آن صورت نگرفته بود که ما تا امروز هم شاهد تکمیل این پروژه نبوده ایم.

مسکن مهر قرار بود در دولت آقای احمدی نژاد به پایان برسد اما ۴۵٪؜ این پروژه در دولت دکتر روحانی ساخته شده و هنوز هم تکمیل نشده است.

احداث این منازل در حاشیه ی شهرها بدون توجه به الزاماتی نظیر وجود مدرسه،درمانگاه،بیمارستان،بانک،ورزشگاه،فروشگاه و .

کاملا حرکتی بدون فکر و برنامه ریزی دقیق و با تخصص است.

واگذاری به پیمانکاران متخلف هم دلیل عدم واگذاری واحد ها و کیفیت بسیار پایین این واحدها است.

در مسکن ملی قرار است منازل با همکاری دولت و بخش خصوصی به صورت متعادل صورت گیرد تا دولت بتواند وظیفه ی خود را در قبال مسکن شهروندان به خوبی انجام دهد.

قرار است دولت کمک خود را از طریق بانک های ملی و مسکن در اختیار مردم قرار دهد؛به نوعی شروع به دادن یارانه مسکن برای افراد دهک های پایین جامعه کرده است.

امید است این طرح با کارشناسی دقیق و اصولی،برنامه ریزی کامل،استفاده از افراد متعهد و مسئولیت به درستی جلو برود و بعد از شکست طرح مسکن مهر تلخی این اتفاق در مسکن از بین برود.

کلید واژه ها: مسکن – انبوه سازان – شرکت عمران شهرهای جدید – دولت – مسکن ملی – مسکن مهر – قرار – واحد – ساخت – برنامه ریزی – صورت – جدید – شرکت عمران – همکاری – بخش خصوصی – شهروندان – انجمن انبوه سازان – بازار – پروژه – واگذاری – واحدهای مسکونی – مسکونی – برنامه – گران – شرکت – سرمایه گذاری – دکتر روحانی – وظیفه – بررسی – پیمانکاران


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ آبان ۱۶ام, ۱۳۹۸