سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۴۹۱ دلار و ۷۹ سنت قرار گرفت.

– قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و تحت تاثیر صعود بازار های سهام که از پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین دلگرم شده اند، در حدود ۱۴۹۰ دلار ایستاد به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۴۹۱ دلار و ۷۹ سنت قرار گرفت.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰٫

۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۹۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز گذشته اظهار کرد انتظار دارد بخش مهمی از توافق تجاری با چین را امضا کند، اما درباره زمان آن توضیحی نداد.

دفتر نماینده تجاری آمریکا هم اعلام کرد تعلیق افزایش برنامه ریزی شده تعرفه ها روی ۳۴ میلیارد دلار کالای چینی است که در ۲۸ دسامبر امسال منقضی می شود احتمالا تمدید خواهد شد.

وال استریت پس از این اظهارات در روز دوشنبه به رکورد بالایی صعود کرد و همزمان بازار های سهام آسیایی به روند افزایشی خود ادامه دادند.

به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار شرکت “سی ام سی مارکتس”، با صعود بازار های سهام آمریکا به رکورد جدید، ریسک پذیری گسترده ای وجود دارد.

مذاکرات تجاری به شدت غیرقابل پیش بینی هستند و این مذاکرات در گذشته به دفعات متعددی سرمایه گذاران را مایوس کردند و ممکن است این اتفاق دوباره تکرار شود.

با این حال بازار فعلا خوش بین است، اما این خوش بینی بسیار آسیب پذیر است.

آمریکا و چین در مدت بیش از ۱۵ ماه روی میلیارد ها دلار صادرات یکدیگر تعرفه تلافی جویانه وضع کردند که باعث برانگیخته شدن نگرانی های رکود جهانی شد و به رشد بیش از ۱۷ درصدی قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون کمک کرد، اما تحولات اخیر، رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرده است.

به گفته تحلیلگران، طلا به دلیل عدم شفافیت درباره مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن و جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا هنوز درخشش خود را از دست نداده است.

اتحادیه اروپا با تمدید مهلت سه ماهه خروج انگلیس از این بلوک موافقت کرده است و سیاستگذاران انگلیسی همچنان درباره چگونگی، زمان و حتی خروج از اتحادیه اروپا بحث می کنند.

همچنین سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای به پایان می رسد.

انتظار می رود سیاستگذاران آمریکایی در این نشست نرخ های بهره را یک دور دیگر کاهش دهند.

ابزار دیده بان فدرال شرکت CME Group نشان می دهد که معامله گران احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخ های بهره را ۹۰٫

۴ درصد ارزیابی می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، بانک های مرکزی در ژاپن و کانادا نیز در هفته جاری نشست سیاست پولی برگزار خواهند کرد و انتظار می رود به سمت تسهیل سیاست پولی گام بردارند.

نرخ های بهره پایین تر با کاهش هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است، سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را جذابتر می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰٫

۳ درصد کاهش، به ۱۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫

۶ درصد کاهش پیدا کرد و ۹۱۳ دلار و ۲۹ سنت بود.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری اندکی کاهش داشت و ۱۷۹۹ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

کلید واژه ها: آمریکا – بازار – اتحادیه اروپا – معاملات – مذاکرات – سرمایه گذاران – دلار – مذاکرات تجاری آمریکا و چین – اتحادیه – خروج از اتحادیه اروپا – انگلیس – خبرگزاری – رییس جمهور آمریکا – قیمت طلا – اروپا – تحلیلگر – اقتصادی – میلیارد – سنگاپور – صعود – افزایش – شنبه – سرمایه – سهام – انتظار – قیمت – دانشجو – اونس – برنامه ریزی – بازار جهانی


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ آبان ۷ام, ۱۳۹۸