سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در هفته ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور کلی روندی صعودی داشت.

– قیمت طلا در هفته گذشته از میانگین ۱۴۹۹٫

۶۲۵ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۱۶ ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت ۱۵۰۳٫

۰۰دلار به ازاء هر اونس، روند قیمتی نقره از میانگین ۱۷٫

۸۳۵۰ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ ۱۶ ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت  ۱۷٫

۸۸۰۰ دلار به ازاء هر اونس،قیمت مس از قیمت ۵۸۷۶٫

۰۰ دلار به ازاء هر تن در تاریخ ۱۶ ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، به قیمت ۵۷۷۷٫

۰۰ دلار به ازاء هر تن در تاریخ ۲۰ ماه سپتامبر سال میلادی جاری، معامله گردید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروند بورس امروز”: در هفته ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور کلی روندی صعودی داشت.

لازم به ذکر است قیمت طلا در هفته گذشته از میانگین ۱۴۹۹٫۶۲۵ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۱۶ ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت ۱۵۰۳٫۰۰دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۲۰ ماه سپتامبر سال میلادی جاری، رسید.

در هفته اخیر در بازارهای جهانی، بهای فلز گرانقیمت طلا تحت تاثیر اتفاقات مهمی به شرح ذیل قرار گرفت.

در هفته معاملاتی گذشته به گزارش سایت قطره و به نقل ازسایت Kitco، پس از حملات پهبادی یمن به بزرگترین پالایشگاه تولید کننده نفت عربستان، ترس در مورد کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی در بین معامله گران و سرمایه گذاران بین المللی به وجود آمد که این مسئله نیز به نوبه خود موجب افزایش بهای نفت در بازارهای بین المللی گردید.

به دنبال این موضوع و با افزایش ریسک ژئوپلیتیک در منطقه خاورمیانه و افزایش تقاضای فیزیکی خرید طلا توسط توسط معامله گران و سرمایه گذاران بین المللی در هفته معاملاتی قبل، قیمت این فلز ارزشمند در بازارهای جهانی با رشد قیمت همراه گردید.

 این مسئله در حالی است که افت ارزش شاخص دلار آمریکا در هفته اخیر نیز عاملی بود که موجب تقویت قیمت فلزات گرانبها مانند طلا در بازارهای جهانی گردید.

علاوه بر این در هفته گذشته به گزارش سایت قطره و به نقل ازKitco،  طلای فیوچر تحویل ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی ۱٫۳۸ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم ۱۵۲۰٫۲۰ دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.

در همین حال در هفته اخیر، به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه تحقیقات سایت Kitco، از بین نظر سنجی انجام شده در بین تحلیلگران حرفه ای ۱۹ نفر، در نظرسنجی ها شرکت نمودند، که از بین این افراد ۹ نفر پیش بینی رشد قیمت برای طلا، ۴ نفر پیش بینی کاهش قیمت و ۶ نفر نظری بی تفاوت، نسبت به روند قیمت طلا” در هفته آتی داشته اند.

این اتفاقات در حالی است که با احتمال زیادی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در هفته های آتی، داده های آماری منتشره از اقتصاد کشورها، تغییرات نرخ بهره بانکی آمریکا توسط بانک فدرال رزرو این کشور، سیاست بانک مرکزی اروپا در افزایش یا ثبات نرخ بهره بانکی این منطقه، مسئله برگزیت در انگلیس، همچنین برنامه های تسهیل مالی بانکهای مرکزی سایر کشورها، داده های اقتصادی کشور چین، همزمانی فستیوالهای دو کشور چین و هند، بروز تنشهای سیاسی در کشورهای جهان، وضعیت جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین، تنش های سیاسی آمریکا و ایران، بروز بلایای طبیعی و همچنین تغیبر بهای نفت در بازارهای جهانی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال طلا با توجه به شواهد و اندیکاتورهای موجود در تحلیل تکنیکال، به نظر می رسد که روند بلند مدت طلا صعودی است، هرچند که ممکن است طلا در این بین اصلاح قیمت نیز داشته باشد.

در هفته گذشته روند قیمتی طلا صعودی بود و برای هفته معاملاتی آتی، این پیش بینی برای قیمت طلا” وجود دارد که با احتمال زیادی، روندی صعودی داشته باشد.

در این صورت اگر طلا روندی افزایشی داشته باشد، قیمت آن با عبور از نزدیکترین مقاومت تاریخی خود که ۱۵۵۰ دلار به ازاء هر اونس می باشد، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی و مهم ۱۶۰۰ دلار به ازاء هر اونس، نیز افزایش خواهد داشت.

 و در غیر اینصورت چنانچه طلا بخواهد روندی کاهشی داشته باشد، در صورت عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم و قیمتی مهم و تاریخی خود که ۱۵۰۰ دلار به ازاء هر اونس است، احتمال اینکه تا سطح حمایتی ۱۴۷۰دلار به ازاء هر اونس نیز کاهش یابد، وجود دارد.

در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد، به نظر می رسد که طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد.

این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می کند.

کلید واژه ها: قیمت – بازار – دلار – تاریخ – قیمت طلا – جهانی – بین المللی – اونس – سرمایه گذاران – افزایش – گزارش – قیمت فلزات گرانبها – پیش بینی – همراه – سرمایه – دلار آمریکا – افزایش قیمت – بازار بورس – قیمت فلزات – خاورمیانه – پالایشگاه – بورس – نقره – گرانقیمت – بزرگترین – کاهش – بینی – سنجی – بهای نفت – خرید طلا


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ مهر ۲ام, ۱۳۹۸