سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو


چاپ

اختصاصی/ تحلیلگران : در ژوئن بانک های مرکزی به خرید های بیشتر طلا ادامه دادند  بانک مرکزی لهستان صاحب بیشترین ذخیره فلز زرد در اروپای مرکزی شد
طلانیوز: بر اساس اعلان تحلیلگران ، بانک های مرکزی که خریداران سنگین طلا از سال گذشته بوده اند ،به خرید و اضافه کردن بر حجم ذخایر طلای خود در ماه ژوئن ادامه داده اند .

 

 

به گزارش کیتکو نیوز ، موسسه بروکر کالایی SP  انجل اعلام کرد:” میزان ذخایر جهانی طلا به روند افزایشی خود ادامه می دهد و در ماه ژوئن رشد ۸ درصد ثبت کرده است که بزرگترین میزان خرید ماهانه در ۳ سال بوده ، زیرا تنش های اقتصادی افزایش یافته است .”

 

تحلیلگران اشاره می کنند که در وب سایت صندوق جهانی پول مشخص شده که در ماه گذشته  قزاقستان ۱۲٫۷ میلیون اونس طلا خریداری کرده است و این میزان را به حجم ذخایر قبلی خود  یعنی ۱۱٫۹۲۵ میلیون اونس اضافه کرده ….ذخایر طلای روسیه از رقم ۷۰٫۴۲ تن ماه می ، به رقم ۷۰٫۹۶ تن در ماه ژوئن افزایش داشته است .

 

ترکیه میزان ذخایر طلای خود را از رقم ۱۶٫۰۳ میلیون اونس در ماه می به رقم ۱۶٫۳ میلیون اونس در ماه ژوئن افزایش داده و حجم دخایر جمهوری  قرقیزستان به رقم رکوردی ۰٫۴۲ میلیون اونس رسیده است با اشاره به اینکه بر اساس اعلام موسسه اس پی این آمار از زمان ۱۹۹۵ بوده است .

 

قبلتر مقامات بانک مرکزی چین اعلام کرده بودند که در ماه گذشته به مجموع ذخایر طلای این بانک ، ۱۰٫۳ تن دیگر اضافه کرده اند .همچنین بر اساس اخبار بانک مرکزی لهستان به بزرگترین ذخیره طلای اروپایی مرکزی را دارد و امسال حجم ذخایر خود را ۲ برابر کرده است .

 

تحلیلرگان بی ام او کاپیتال مارکتز در کامنت های اعلام کردند که رالی اخیر قیمت طلا میزان اضافه شدن بر پایه دارایی های کشورها را تقویت کرده است ، اما می تواند باعث کاهش خریده های اینده شود .

 

” بی ام او ادامه داد :” با اینحال ، با توجه به جریان حال حاضر متنوع کردن سبد دارایی ها و کم کردن وابستگی ذخایر ارزی به دلار ، ما انتظار داریم بسیاری از کشورهای صاحب بازارهای نوظهور به روند اضافه کردن بر حجم ذخایر خود ادامه دهند .”

 

بر اساس گزارش شورای جهانی طلا ، ۱۵ درصد از تقاضای جهانی فلز زرد در سال گذشته از جانب بانک های مرکزی جهان بوده است ،که در مجموع خرید ۶۵۱٫۵ تن طلا ثبت شد . این حجم از خرید طلا توسط بانک های مرکزی ،بهترین میزان خرید در نزدیک به نیم قرن گذشته بود .بعد تر و در کوارتر ابتدای سال جاری رقم خرید های رسمی طلای جهان( بانک های مرکزی) به ۱۴۵ تن رسیده است که ۶۸ درصد رشد نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد .

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kxhch


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ تیر ۲۷ام, ۱۳۹۸