سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

به گزارش مشرق، منصور منصوری در مراسم آغاز تولید آزمایشی نخستین محصول جهاد خودکفایی پروژه ۳۰۱ و بازگشایی نخستین سالن تولید چندمنظوره خاورمیانه سال رونق تولید را سال توسعه محصول، خودکفایی، کاهش وابستگی و رضایت مشتری برای گروه صنعتی ایران خودرو خواند و افزود: پروژه ۳۰۱ بر همین مبنا در ایران خودرو تعریف شده که در دو مدل LX و ALX با گیربکس های دستی و اتوماتیک تولید خواهد شد.

وی با تاکید بر برنامه ریزی برای صادرات این محصول اظهار کرد: بستر طراحی و ارتقاء دانش فنی برای توسعه قطعات از اهداف اصلی این پروژه بوده است.

مدیرعامل ساپکو با اشاره به سطح خودکفایی ۶۱درصدی این خودرو در حال حاضر تصریح کرد: این عمق خودکفایی در ابتدای پروژه و زمان حضور پژویی ها ۴۰ درصد بود که پس از خروج این شرکت از پروژه و با همت کارشناسان داخلی افزایش یافته است و برنامه داریم که خودکفایی این محصول را به ۸۰ درصد برسانیم.

وی از سرمایه گذاری ۳۸ میلیون یورویی ایران خودرو در سالن بدنه سازی این خودرو خبر داد و گفت: این در حالی است که پیش از این نیز ۶۳ میلیون یورو سرمایه گذاری در حوزه قطعات و مجموعه ها صورت گرفته بود.

منصوری با بیان شاخص های اصلی انتخاب تامین کنندگان این پروژه و اعلام این خبر که از میان ۱۹۸ سازنده شناسایی شده برای این پروژه، با ۹۶ سازنده قرارداد ساخت بسته شده است، تعداد قطعه سازان فعال در این پروژه را بصورت مستقیم و باواسطه ۳۰۰ شرکت برشمرد.

وی سهم ارزشی قوای محرکه را از این خودرو ۳۳ درصد دانست و گفت: با رویکرد ماژولار در خودکفایی و ساخت قطعات این خودرو موفق شده ایم از مجموع ۱۱۲۲ قطعه این خودرو بیش از ۵۰۰ قطعه را داخلی سازی کنیم.

مدیرعامل ساپکو در پایان اضافه کرد: میزان تولید این خودرو در سال ۹۹ به ۵۰ هزار دستگاه خواهد رسید و برای سال ۱۴۰۰ نیز هدفگذاری ما ۱۰۰ هزار دستگاه برآورد شده است.


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ تیر ۲۵ام, ۱۳۹۸