سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز اعلام کرد: در مسکن مهر این استان با کمبود ۵۲۰ فضای آموزشی روبرو هستیم.

– محمد دلاوریان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مسکن مهر البرز در فقر فضای آموزشی به سر می برد، خاطرنشان کرد: در این استان هفت شهرک مسکونی پر جمعیت داریم که نیاز مبرم به فضای آموزشی دارند.

وی بیان داشت: شهرک های بیش از ۲۰۰ واحد مسکونی باید فضای آموزشی مناسب داشته باشند تا دانش آموزان در نزدیکی محل زندگیشان تحصیل کنند.

دلاوریان یادآورشد: دراین سال ها توسط پیمانکاران فقط ۳۰ قضای آموزشی برای دانش آموزان درمسکن مهر البرز پیش بینی شده است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت توجه به توسعه فضاهای آموزشی، ادامه داد: توسعه فضاهای آموزشی به خصوص در مناطق محروم و شهرک های پر جمعیت از حساسیت بالایی برخوردار است که نیاز به توجه و پیگیری مستمر دارد تا فرمایشات رهبری در البرز تحقق یابد.

دلاوریان تصریح کرد: ضرورت دارد شهرداری های البرز به موضوع مهم کمبود فضای آموزشی در این استان توجه ویژه داشته باشند تا فضای مناسب برای تحصیل دانش آموزان در شهرک های مسکونی فراهم آید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز اضافه کرد: تا کنون در میان شهرداری های استان البرز، شهرداری نظرآباد بیشترین تعامل را در این زمینه داشته است.

وی با بیان اینکه البرز در مجموع کمترین فضای آموزشی را با توجه به جمعیت دانش آموزی در بین استان های کشور را دارد، یادآورشد: سالانه رشد جمعیت دانش آموزی در این استان حدود چهاردرصد می باشد که هرسال باید ۴۰۰ کلاس درس در این استان ساخته شود.

وی تاکید کرد: برای ساخت کلاس های درس در البرز نیاز به مشارکت خیرین و همچنین اختصاص بودجه مناسب از منابع دولتی در این استان داریم.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/‏‬ ۶۱۵۵
کلید واژه ها: البرز – دانش آموز – استان – دانش آموزان – مسکن مهر – استان البرز – شهرداری – جمعیت – توسعه – مسکن – پر جمعیت – رهبر معظم انقلاب – تحصیل – مدارس – ایرنا – پیمانکاران – رشد جمعیت – رهبر – پیش بینی – نظرآباد – حساسیت – بودجه – اهمیت – رهبری – محروم – مناطق – بینی – شنبه – محمد – کشور


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۸