سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۹۹۳ مورد واقعه طلاق پارسال در این استان به ثبت رسیده که در همسنجی با سال ۹۶ رشد ۶ درصدی داشته است.

– رضا راحت دهمرده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با این وجود سیستان و بلوچستان پایین ترین نرخ طلاق در کشور را دارد.

وی ادامه داد: گروه سنی طلاق در مردان سیستان و بلوچستان ۲۵ تا ۲۹ سال و در خانم ها ۲۰ تا ۲۴ سال است در حالیکه میانگین سنی طلاق در کشور در مردان بین سنین ۳۴ تا ۳۷ سال و در خانم ها بین ۲۹ تا ۳۲ سال است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: نسبت ازدواج به طلاق در این استان ۹ به یک طلاق دانست در حالیکه این رقم در کشور سه به یک است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا طبق اظهار نظر روانشناسان استفاده بیش از اندازه از شبکه های اجتماعی و ماهواره ای و عدم آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه سبب بسیاری از مشکلات از جمله افزایش طلاق شده است.

ایجاد شکاف و فاصله گرفتن زوجین از یکدیگر، گریزان بودن، تغییر سبک زندگی و تقلید گرایی، فرد گرایی، افسردگی، مشکلات عاطفی و بسیار موارد دیگر از جمله عوارض موارد ذکر شده برای خانواده هاست.

سیستان و بلوچستان نخستین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران است، این استان با حدود ۱۸۰ هزار و ۷۲۶ کیلومتر مربع بیش از ۱۱ درصد وسعت کشور را دربر گرفته و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۸