سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

یک فعال اقتصادی با انتقاد از اینکه فرهنگ مالیات در کشور وجود ندارد، گفت: از زمانی که پول نفت برای کاهش نرخ ارز صرف شد، فعالیت های تولیدی به حاشیه رفت.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ”، غلامعلی سلیمانی امروز در ششمین جلسه شورای راهبردی صادرات ایران که در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با بیان اینکه با وجود چند نرخی بودن ارز صادرکنندگان هیچ جایگاهی در کشور نخواهند داشت، گفت: وزرای مختلف اقتصادی در سیاستگذاری هماهنگ با هم عمل نمی کنند.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه دولت از تولید و صادرات حمایت جدی نمی کند، افزود عملکرد دولت ضد صادرات است و متاسفانه از صادرکنندگان هیچ گونه حمایتی در داخل و خارج از کشور نمی شود.

سلیمانی بیان داشت: از زمانی که پول نفت برای پایین آوردن نرخ دلار صرف شود، تولید به حاشیه رفت.

وی با بیان اینکه مدیران بانکی، سیاسی هستند، بیان داشت: مدیران بانکی معمولا از جای دیگری وارد سیستم بانکی شده اند و کاملا طبیعی است که وقتی از دانش مرتبط به حرفه خود را نداشته باشند نمی توانند به درستی کار کنند.

این تولید کننده بیان داشت: برای تولید محور شدن کشور باید به جای صرف پول نفت برای پایین آوردن نرخ ارز آن را در جای دیگر خرج کرد.

وی با انتقاد از اینکه فرهنگ مالیات در کشور وجود ندارد، گفت: امروز شرایط بگونه ای است که اشخاص می توانند اموال خود را بفروشند و بدون پرداخت مالیات پول آن را از کشور خارج کنند در حالی که در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست و اشخاص حقیقی و حقوقی درباره پرداخت مالیات مسئولیت دارند.

کلید واژه ها: تولید – پرداخت مالیات – کشور – مالیات – اقتصادی – نرخ ارز – صادرات – نمایشگاه بین المللی – حاشیه – بانکی – سلیمانی – انتقاد – مدیران – صادرات ایران – کاهش نرخ ارز – سیستم بانکی – حمایت – امروز – فرهنگ – بین المللی – نمایشگاه – دولت – نرخ دلار – برگزار – گزارش – حقیقی – طبیعی – شرایط – سیاسی – تهران


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸