سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در معاملات امروز بازارهای مالی، بازار بورس در قیمت های منفی حمایت شد، قیمت ارز کاهش یافت و قیمت طلا نیز نزولی ثبت شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس از اصفهان، در معاملات امروز بازارهای مالی، بازار بورس در قیمت های منفی حمایت شد، قیمت ارز کاهش یافت و قیمت طلا نیز نزولی ثبت شد.

این اتفاقات در حالی رخ داد که مهم ترین اخبار امروز به واکنش سرلشگر باقری به اتهامات آمریکایی ها علیه ایران، انقباض ۱۰ درصدی بخش صنعت در سال ۹۷، کاهش رشد اقتصادی آلمان، دیدار وزیر نفت ایران و روسیه، عرضه اولیه جم پیلن در بورس تهران، رشد ۸ درصدی صادرات در فروردین و اردیبهشت، کاهش ۷ دلاری قیمت طلا، پیشنهاد به حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و افزایش نگرانی ها در بازار نفت اختصاص داشت.

بازگشت امیدواری بازار سهام، تحت تأثیر معاملات روز قبل، شروعی منفی به خود دید و از همین ابتدای معاملات، شاخص کل حدود ۶۰۰ واحد افت به خود دید.

اما رفته رفته با افزایش تقاضا در درصدهای منفی، فشار عرضه ها کم شد و با تداوم حضور خریداران در نمادهای مطرح، تحرکات بازار رنگ و بوی رونق به خود گرفت و توانست تا حد زیادی، روند منفی ابتدای صبح را خنثی کند.

بر همین اساس، در پایان معاملات امروز، شاخص کل تنها ۵۹ واحد افت کرد و نمادهای فارس، شبندر، شخارک و مپنا بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص بر جای گذاشتند.

بیشترین ارزش معاملات گروهی در گروه شیمیایی ثبت شد و بیشترین حجم معاملات نیز بار دیگر در اختیار بانک تجارت بود.

در گروه شیمیایی، در هلدینگ تحریم شده خلیج فارس، رکورد حجم معاملات جابجا و وفور تقاضا در این نماد منجر به تشکیل صف خرید و رسیدن ارزش معاملات به عدد ۲۲ میلیارد تومانی شد.

تاپیکو نیز دیگر سهم پر معامله امروز گروه بود که توانست در محدوده قیمت روز قبل، خود را حفظ کند.

تقاضا در شیران همچنان صعودی ثبت شد و زاگرس نیز توانست با پشت سر گذاشتن حجم معاملات ۳٫

۳ میلیون سهمی به صف خرید برسد.

در گروه فلزات اساسی، معاملات فولاد مبارکه منفی دنبال شد و قیمت این سهم به ۴۳۲ تومان کاهش یافت.

نکته مهم در این رابطه این بود که فولاد مبارکه پس از اتمام معاملات، گزارش عملکرد سال ۹۷ خود را منتشر ساخت که در آن موفق به تحقق سود ۱۱ هزار میلیارد تومانی شده که ۸۳ درصد نسبت به دوره قبل بالاتر است.

ذوب آهن نیز امروز عملکردی منفی از خود بر جای گذاشت و با ۱٫

۵ درصد افت به ۱۷۳ تومان رسید.

در گروه پالایشی پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه تهران روزی مثبت را پشت سرگذاشتند و روانکارهایی نظیر شسپا، شبهرن و شنفت نیز مثبت معامله شدند.

از دید فعالان بازار سرمایه، معاملات امروز فراتر از انتظار بود و یکی از کارگزاران حاضر در تالار اصفهان در گفت وگو با خبرنگار فارس در این رابطه اظهار کرد: با عرضه های شدید روز قبل، بسیاری از فعالان بازار انتظار داشتند که در معاملات امروز، قیمت ها سقوط شدیدی را تجربه کنند اما همچنان تقاضا در بازار وجود دارد و این باعث افزایش امیدواری سهامداران شده است.

وی در ادامه افزود: گزارش عملکرد فولاد مبارکه، بانک پاسارگاد و همچنین اعلام تسعیر سود بانک ملت از جمله اتفاقات مناسبی است که می تواند روند معاملات را به سمت مثبت سوق دهد و این اثر در روزهای آتی قابل تشخیص خواهد بود.

آرامش در بازار ارز در معاملات امروز بازار ارز، روند معاملات بر خلاف روزهای قبل به سمت پایین بود و عرضه ها در بازار شدت بیشتری به خود دید.

در حالی که برخی رسانه ها همچنان سعی در بزرگ جلوه دادن تهدیدات آمریکایی ها و موج جدید اتهام زنی آنان به جمهوری اسلامی داشتند، قیمت ها در بازار ارز نزولی شد و هر دلار آمریکا به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان تقلیل قیمت داد.

از دید فعالان بازار ارز، اخبار موجود در فضای بین المللی، چندان محرک قیمت نیست و بعید است که با اخبار فعلی، دلار توان چندانی برای رشد بیشتر و عبور از مرز ۱۴ هزار تومانی در کوتاه مدت داشته باشد.

ریزش دوگانه در بازار طلا قیمت جهانی طلا طی معاملات امروز دلار کاهش یافت و همین امر در کنار افت دلار باعث افت قیمت طلا شد.

بر همین اساس هر سکه تمام بهار آزادی با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز، ۴۳۵ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان ثبت قیمت شد.

کلید واژه ها: معاملات – بازار – قیمت – امروز – منفی – پالایشگاه – فولاد مبارکه – قیمت طلا – کاهش – درصد – بازار بورس – بورس – قیمت ارز – شیمیایی – میلیارد – فارس – شاخص – خرید – افزایش – آمریکایی ها – رشد اقتصادی – فولاد – گزارش – حمایت – تهران – ایران – بانک تجارت – عرضه اولیه – نفت ایران – بازار نفت


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸