سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

یک فعال اقتصادی با انتقاد از سیاست های ارزی دولت و تاثیر منفی ورود پول حاصل از صادرات نفت به اقتصاد کشور گفت: از زمانی که پول نفت برای پایین آوردن قیمت دلار هزینه شد، – – وی با بیان اینکه فرهنگ مالیات در کشور ما وجود ندارد گفت: امروز هر شخصی می تواند تمام اموالش را بفروشد و بدون آنکه مالیاتی پرداخت کند همه آن پول را از کشور خارج کند.

در حالیکه در بسیاری از کشورهای دنیا همه اشخاص حقیقی و حقوقی مسئولیت های مالیاتی دارند.

سلیمانی با انتقاد از ضعف مدیریت در بانک ها گفت: متاسفانه مدیران بانکی هیچ کدام بانکی نبوده اند و عمدتا یا سیاسی هستند یا از جای دیگری وارد سیستم بانکی شده اند و در چنین شرایطی طبیعی است که وقتی کسی علم مرتبط با آن کار را نداشته باشد نمی تواند به درستی کار کند.

مدیر عامل شرکت کاله با تاکید بر اینکه چند نرخ بودن ارز باعث افت تولید در کشور می شود افزود: با چند نرخی کردن ارز صادرکنندگان هیچ جایگاهی در کشور نخواهند داشت و متاسفانه سیاستگذاری وزرای مختلف اقتصادی هماهنگ با یکدیگر عمل نمی کنند.

وی افزود: واقعیت دیگر آن است که دولت حمایت جدی از تولید و صادرات در کشور نمی کند و متاسفانه باید گفت عملکرد دولت ضد صادرات است و صادرکنندگان و تولیدکنندگان نه در داخل کشور حمایت می شوند و نه در خارج.

سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد: از زمانی که پول نفت وارد کشورمان شد و برای پایین آوردن قیمت دلار صرف شد، تولید به حاشیه رفت.

کلید واژه ها: کشور – قیمت دلار – تولید – صادرات – مالیات – اقتصاد – بانک – بانکی – سلیمانی – اقتصادی – مدیر – قیمت – دلار – انتقاد – دولت – سیستم بانکی – حمایت – صادرات نفت – واقعیت – مدیران – مدیریت – حقیقی – امروز – سیاسی – حاشیه – هزینه – فرهنگ – طبیعی – منفی – کاله


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸