سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجوظلانیوز: به گفته یک شرکت تحقیقاتی سرمایه گذاران بازار طلا برای مشاهده رشد قیمت ها باید کمی بیشتر صبر کنند ، زیرا برای شروع و ماندن در رالی های افزایشی بلند مدت شرایط بازار فراهم  نیست .

 

 

مایکل هاول ، مدیر عامل شرکت “کراس بورد کاپیتال ” در مصاحبه ای تلفنی با کیتکو گفت که دوره ( افزایش قیمت و رالی ) طلا جایی در نیمه دوم سال جاری و ابتدای سال آینده است ،چراکه فدرال رزرو در آنزمان برای حمایت از اقتصاد امریکا مجبور شده تا سیاست های پولی انبساطی را انتخاب کند .( نرخ بهره کمتر )

 

هاول:” آنچکه ما به مشتریان خود گفته این این است که ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده طلا در قیمت های قابل توجه بالاتری قرار خواهد گرفت .”

 

با اینحال در کوتاه مدت سرمایه گذاران طلا باید بدانند که با سیاست های قاطع پولی و دلار نسبتا قوی روبه خواهند بود . هاول گفت که بر اساس آخرین تحقیق انجام شده توسط تحلیلگران این شرکت هر دو بانک مرکزی فدرال رزرو امریکا و بانک خلق چین در واقع در حال پیگیری سیاست های انقباظی هستند و نقدینگی را از بازارهای پولی کوتاه مدت خارج ( دریافت وام و پرداخت )می کنند .

 

به گفته هاول این سیاست های سفت و سخت پولی در کوتاه مدت از دلار حمایت خواهد کرد ،اما در نهایت ثابت خواهد شد که در بلند مدت روندی ناپایدار کننده است .

 

تحلیلگران شرکت در آخرین گزارش تحقیقاتی خود اعلام کرده اند :” ما می ترسیم که ادامه این سیاست های “کیو تی – QT ” باعث ایجاد بی ثباتی های مالی بیشتر در اقتصاد شود .” …( توضیح اینکه سیاست های تضعیف کمی (QT) ، سیاست پولی انقباضی است که توسط یک بانک مرکزی برای کاهش میزان نقدینگی در اقتصاد استفاده می شود.)

 

هاول اشاره می کند که سختر و محدود شدن بازارهای پولی تحت تاثیر افزایش تقاضا برای دارای های کوتاه مدت امن سرمایه و کاهش نقدینگی از سوی بانک های مرکزی ، در حالیکه به طور قطعی به دوره رکود اشاره نمی کنند ،اما پتانسیل یک کندی معنی دار در رشد اقتصادی جهان را افزایش می دهند.

 

به دلیل افزایش عدم قطعیت های اقتصادی این مدیر شرکت تحقیقاتی انتظار دارد تا دیر نشده بانک مرکزی امریکا نسبت به کاهش نرخ بهره اقدام کند . دیدگاه وی همراستا با انتظارات بازار ها است که در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از آن اعتقاد دارند تا انتهای سال شاهد کاهش نرخ بهره خواهیم بود .

 

اگرچه با توجه به نظر گروهی از اقتصاد دانان ، روند اقتصاد امریکا بسیار مناسب است ، اما هاول اشاره می کند که مشکلات حاد تر خواهند شد ، زیرا عدم قطعیت های ژئوپلتیکی با انتخابات ریاست جمهوری ایلات متحده در سال ۲۰۲۰ ترکیب خواهند شد .

 

تنها سیاست های حمایتی پولی توانایی کمک به  طلا را دارند تا در انتهای سال رقم های بالاتری را تجربه کند ، اما هاول گفت که با توجه به کندی رشد اقتصادی جهان ممکن است شاهد جریان تقاضا برای مکان های امن سرمایه در بازار اوراق خزانه داری امریکا باشیم (محدود کننده رشد طلا ) …او انتظار دارد که با توجه به نرخ سود منفی اوراق قرضه در اروپا و آسیا ، اوراق خزانه داری امریکا برای سرمایه گذاران خارج از مرزهای امریکا همچنان جذاب باقی خواهد ماند.”

 

هاول گفت که به اعتقاد این شرکت تنها مساله برای افت سود اوراق قرضه امریکا به صفر درصد ، زمان است و اتفاق خواهد افتاد….” طلا ممکن است قبل از صعود به رقم های بالاتر ، برای مدتی افت قیمت تجربه کند، اما در نهایت من فکر می کنم سناریو خوبی در برابر طلا وجود دارد .”

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kxdkc


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۸