سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجوطلانیوز: بر طیق نظر تحلیلگران بانک یونایتد اورسیز ( یو او بی) تنها یکسال دیگر از حالا ،نتها طلا بالای ۱۳۰۰ دلار قرار خواهد داشت ، بلکه توانسه سطح ۱۴۰۰ دلاری را نیز شکست دهد.

 

 

به گزارش کیتکو در گزارش شعبه سنگاپور بانک امده است :” ما پیش بینی می کنیم که طلا در کوارتر دوم سال جاری ۱۳۵۰ دلار در هر اونس شود / در کوارتر سوم سال ۲۰۱۹ قیمت طلا از نظر ما ۱۳۸۰ دلاری است / در کوارتر چهارم سال قیمت طلا ۱۴۰۰ دلار در هر اونس و در کوارتر ابتدایی سال ۲۰۲۰ میلادی ، ارزش فلز زرد ۱۴۵۰ دلار در هر اونس است .

 

دلایل ارایه شده از جانب بانک برای این پیش بینی افزایشی ، سیاست دوویش فدرال رزرو، موقعیت گیری های تازه در بازار بلند مدت طلا و افزایش جذابیت فلز زرد برای بانک مرکزی چین ( خرید بیشتر)  است .

 

” ما انتظار افزایش قدرت طلا طی ماه های آینده را داریم ….از دیدگاه تکنیکال ،پس زمینه ها و چارت ها به شکل مشخص بهبود یافته اند ، اما انتظار می رود طلای بازار نقدی برای فائق امدن بر سطح ۱۴۰۰ دلاری در تقلا و سختی قرار گیرد ، زیرا پایین تر از این سطح هم ما شاهد حضور سطوح مقاومتی قدرتمندی هستیم .”

 

یو او بی چشم انداز کاهشی خود را به دلیل توقف روند افزایش نرخ بهره امسال توسط فدرال رزرو به چشم اندازی افزایشی تغییر داده است .

 

” فدرال رزرو به طور مشخص این سیگنال را مخابره کرد که به انتهای چرخه افزایش نرخ بهره خود رسیده است .به همین دلیل ما چشم انداز قیمت ۲۰۱۹ خود را نسبت به پیش بینی قبلی تغییر دادیم …..ما دیگر انتظار افزایش نرخ بهره ای از جانب فدرال رزرو را نداریم . همچنین ما امکان کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۰ را نیز پیش بینی می کنیم .”…..” از طرفی فدرال رزرو روند کاهش ترازنامه مالی خود را نیز شروع کرده و در سپتامبر این روند متوقف خواهد شد .این مورد برای طلا به شدت مثبت است .”

 

در دیدگاه بانک ،موقعیت گیری ها در بازار بلند مدت طلا هم شاهد بهبود شرایط بوده که این مورد هم عاملی حمایتی برای طلا است .

 

“پس از یک روند سقوط پایدار در سراسر سال ۲۰۱۸ ، در کوارتر اتبدایی سال ۲۰۱۹ موقعیت گیری های شبکه ای به سطح سلامتی در قرار دادهای بلند رسیده است.پیش از این، بعد از سریالی از ۴ بار افزایش های نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ موقعیت گیری ها در بازار تغییر کرده بود در کوارتر چهارم سال ۲۰۱۸ اغلب قرار داد ها ، قرار دادهایی کوتاه مدت ( کاهشی ) بودند.این تغییر موقعیت ها و بهبود شرایط در بازار بلند مدت می تواند به تقویت طلا منجر شود .”

 

افزایش خرید بانک های مرکزی هم عاملی مشخص برای حمایت از طلا در سال جاری است ، با اشاره به اینکه در این بین بانک مرکزی چین نقش ویژه و اساسی ای را بازی خواهد کرد .

 

” پس از انکه حجم ذخایر طلای بانک مرکزی چین در تمام سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در سطح ۵۹٫۲۴ میلیون اونسی قرار داشت ، میزان ذخایر چین در کوارتر ابتدای سال ۲۰۱۹ شروع به صعود کردند و در فوریه امسال از ۶۰٫۲۶ میلیون اونس گذر کرد …….این گردش روند در میزان حجم ذخایر طلای چین ، تحت تاثیر درگیری تجاری بین پکن و واشنگتن اتفاق افتاد ….هر چند مقامات رسمی و دولتی چین اشاره مستقیمی به این موضوع نکرده اند ،اما شاید چین تازه در ابتدای راه افزایش و تنوع بخشی به سبد دارای و ذخایر طلای خود است .”

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kxdk6


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۸