سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

جدیدترین گزارش رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که در اسفند ۹۷ قیمت مسکن نسبت به ماه پیش از آن و ماه مشابه سال قبل ۹۶ به ترتیب ۹٫

۳ درصد و ۹۵٫

– اقتصاد۲۴″- در طول سال گذشته به واسطه رشد قیمت ها در بازار، قیمت میکن روند صعودی به خود گرفت و در کنار آن ورود برخی از سرمایه های سرگردان، عدم اختصاص تسهیلات بانکی به بخش تولید و ساخت و همچنین سودجویی برخی افراد در این بازار، رشد قیمت این بازار را چند برابر کرد.

افزایش قیمت ها .

منجر به آن شد تا در اسفندماه سال گذشته قیمت میانگین مسکن در بازار تهران به متری ۱۱ میلیون تومان افزایش یابد، اما بررسی ها حکایت از آن دارد که قیمت های فعلی در شرایط حال سقف قیمت است و با توجه به شرایط و مسائل اقتصادی کشور، قیمت ها بیش از این جای رشد ندارد.

در بین مناطق ۲۲ گانه تهران منطقه یک باز هم رکورد شکنی کرده است.

در این منطقه هر مترمربع واحد مسکونی به ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان افزایش یافته است؛ یعنی ۱۳٫

۵۵ درصد رشد.

این قیمت ۱۳۷٫

۵ درصد بیشتر از قیمت اسفند سال ۹۶ است.

در مقایسه با نرخ های اسفند ۹۲ یعنی سال اول روی کار آمدن دولت روحانی نیز قیمت های جدید ۵۱۰ درصد (بیش از ۶ برابر) افزایش یافته است.

جدول زیر قیمت مسکن با متراژ ۸۰ متر در محله های مختلف را نشان می دهد:
کلید واژه ها: قیمت – بازار – افزایش – دولت روحانی – درصد – قیمت مسکن – مسکن – تسهیلات بانکی – روحانی – بازار تهران – افزایش قیمت – تهران – منطقه – شرایط – بازار مسکن – جدید – دولت – جدول – اقتصادی – تسهیلات – سرمایه – بانکی – تولید – گزارش – رکورد – مناطق – نشان – خانه


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۸