سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

قیمت طلا و سکه امروز را میتوانید در ادامه مشاهده نمایید.

قیمت سکه و طلا امروز یکشنبه ۲۳ دی ۹۷ قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳٫

۸۵۴٫

۰۰۰ تومان قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳٫

– قیمت طلا و سکه امروز را میتوانید در ادامه مشاهده نمایید.

قیمت سکه و طلا امروز یکشنبه ۲۳ دی ۹۷ قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳٫

۸۵۴٫

۰۰۰ تومان قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳٫

۷۱۵٫

۰۰۰ تومان قیمت نیم سکه بهار آزادی ۱٫

۹۷۰٫

۰۰۰ تومان قیمت ربع سکه بهار آزادی ۱٫

۲۱۵٫

۰۰۰ تومان قیمت هر سکه یک گرمی ۶۶۱٫

۰۰۰ تومان قیمت ها ساعت ۱۱:۰۰ بروزرسانی میشوند.

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۲۳ دی ۹۷ قیمت طلای ۱۸ عیار هم ۳۵۲٫

۱۰۰ تومان در ازای هر گرم معامله شده است.

هر اونس جهانی ۱۲۸۷٫

۶ دلار.

اواخر هفته گذشته خرید و فروش سکه از سکه افتاد روند رو به رشد قیمت سکه خرید و فروش در این بازار را در روزهای پایانی هفته به کف رساند.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در هفته گذشته افزایشی نزدیک به دویست هزار تومان را تجربه کرده و  این روزها در آستانه چهار میلیون تومان ایستاده است.

 هر چند رشد بهای طلا در بازارهای جهانی یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت سکه در بازار ایران بود اما بررسی ها نشان می دهد میزان رشد قیمت بیش از انتظار بازار بوده است به طوری که آیت محمد ولی ، رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده است حباب هر قطعه سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسیده است.

 او با انتقاد از التهاب شکل گرفته در بازار کاهش شدید خرید و فروش را تایید کرده و گفته است: با مدیریت مکانیزم عرضه می توان این حباب را تخلیه کرد و ما امیدواریم بانک مرکزی اقدامات لازم را برای این موضوع  در دستور کار قرار دهد.

 همچنین او در پاسخ به این سئوال که آیا سکه همچنان مقصد سرمایه های سرگردان در بازار است؟ گفت: سکه یکی از امن ترین راه های سرمایه گذاری است اما این روزها بازار سکه با رکود مواجه است و در این سطح قیمتی خرید و فروش چندانی صورت نمی گیرد.

اما در صورت مدیریت مناسب التهاب بازار کاهش یافته و قیمت ها روندی متعادل تر به خود می گیرند.

 در اولین روزهای هفته جاری بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در محدوده سه میلیون و ششصد هزار تومان بود اما این رقم در پایان هفته به محدوده قیمت سه میلیون و هشتصد هزار تومانی رسیده بود.

  حواس جمع کدام گرانبها تر است؟ طلای ۲۴ عیار یا ۱۸ عیار عیار واحد اندازه گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران بهاست.

عیار طلا معمولا از واحد کامل ۲۴ بیان می شود برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹/۹۹ درصد طلا و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده است.

طلای خالص به دلیل نرمی زیاد برای ساخت بیشتر وسایل مناسب نیست و به همین دلیل بیشتر طلایی که در جواهرات به کار می رود طلای خالص نیست و سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.

در ایران از عیار ۱۸ استفاده می شود اما در کشورهای عربی عیار طلا بین ۲۰تا ۲۴ متغیر است و در کشورهای اروپایی یا ایالات متحده معمولا از عیار ۱۴ استفاده می شود.

پس تحت هیچ شرایطی فریب چیزی به اسم طلای خالص ۲۴ عیار را نخورید.

تنها طلایی که ۲۴ عیار خالص است، شمش طلاست چرا که شمش فلز نرم است اما نمی توان به تنهایی از آن زیورآلات ساخت.

کلید واژه ها: قیمت – قیمت سکه – بازار – آزادی – خرید و فروش – قیمت سکه و طلا – قیمت طلا – امروز – سکه بهار آزادی – یکشنبه – خرید – فروش – خرید و فروش سکه – روزهای پایانی – سرمایه – درصد – افزایش – مدیریت – سرمایه گذاری – قیمت ربع سکه – هزار تومانی – افزایش قیمت – بازار ایران – اندازه گیری – جهانی – بانک مرکزی – بازار سکه – صورت – کاهش – جدید


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۷