سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در حالی که ارزش سهام در بورس آمریکا کاهش یافته و این احتمال قوت گرفته که فدرال رزرو ممکن است سیاست پولی انقباضی خود را متوقف سازد، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازاکوفارس به نقل از رویترز، در حالی که ارزش سهام در بورس آمریکا کاهش یافته و این احتمال قوت گرفته که فدرال رزرو ممکن است سیاست پولی انقباضی خود را متوقف سازد، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و چهارمین هفته افزایشی متوالی را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰٫

۲۸ درصد افزایش به ۱۲۹۰ دلار و ۲۵ سنت رسید.

قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه ۰٫

۱۶ درصد رشد داشت و به ۱۲۸۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: با توجه به افت نسبی شاخص ها در بازارهای بورس، بخشی از سرمایه ها با هدف سرمایه گذاری امن روانه بازار طلا شده است.

یک شاخص بازارهای بورس جهان روز جمعه پس از ۵ جلسه متوالی افزایش شاهد کاهش بود.

هابرکورن افزود: سخنرانی روز پنجشنبه رییس فدرال رزرو آمریکا این احساس را ایجاد کرد که فدرال رزرو ممکن است در راه های آینده افزایش نرخ بهره را که موجب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران می شود متوقف نماید.

جرومی پاول گفته، بانک مرکزی آمریکا ممکن است در مورد سیاست افزایش نرخ بهره اندکی درنگ کند.

آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که قیمت های مصرف کننده در آمریکا برای اولین بار در ۹ ماه اخیر در ماه دسامبر کاهش یافته است.

این آمارها می تواند موضع جرومی پاول و برخی سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا مبنی بر احتیاط بیشتر در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره را تقویت کند.

کاهش نرخ بهره معمولا موجب تقویت قیمت طلا می شود، زیرا پایین آمدن نرخ بهره موجب کم شدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می گردد.

کلید واژه ها: افزایش – آمریکا – نرخ بهره – بازار طلا – قیمت طلا – بازار – قیمت – بازارهای بورس – سرمایه – کاهش – سرمایه گذاری – جمعه – فدرال – بانک مرکزی – بورس – معاملات – سرمایه گذاران – گزارش – مرکزی – جهان – سهام – دلار – شاخص – درصد – بانک – تحلیلگر – سخنرانی – جذابیت – امروز – اولین


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۷