سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

چند مدل قیمت دلار در بازار وجود دارد؟

به گزارش بنکر ( Banker )، برای آگاهی از قیمت ها و رویدادها نکات زیر را به حافظه خود بسپارید:
دلار تهران: دلاری است که در تهران معامله می شود. خود این دلار تهران به چند زیر شاخه سبزه میدان، افشار و منوچهری تقسیم می شود یعنی ممکن است قیمت دلاری که در سبزه میدان معامله می شود با دلاری که در چهارراه استانبول خرید و فروش می شود متفاوت باشد.
دلار هرات، سلیمانیه، اربیل و دوبی: دلارهایی است که توسط فعالان بازار ارز در صرافی های این شهرها دادوستد می شوند و از این بازارها وارد ایران یا خارج می شوند که مرجعی برای قیمت گذاری دلار در ایران به شمار می روند.
دلار حواله ای: صرافی هایی که حساب ارزی در خارج از کشور دارند، برای متقاضیان، دلار حواله می کنند و نکته اینجاست که چون در دلار حواله ای، پای اسکناس وسط نیست، قیمت آن به میزان اندکی ارزان تر از دلار نقدی است.
دلار سنا: سنا در حقیقت وب سایت و سامانه ای است که بانک مرکزی ایران با هدف اعلام متوسط قیمت دلار در صرافی ها، راه اندازی کرده است.
این سایت به صورت آن لاین، میانگین قیمت دلار و دیگر ارزها در بازار آزاد را در ساعات مختلف ثبت می کند، البته قیمت ها در این سامانه، بسیار محافظه کارانه ثبت می شود.
دلار نیمایی: دلار نیمایی با رونمایی از سیاست های جدید ارزی دولت و بانک مرکزی، متولد شد و مقرر شد صادرکنندگان با قیمت تقریبا کنترل شده ای دلار یا دیگر ارزها را به این بازار عرضه کنند تا وارد کنندگان قانونی خریدار این عرضه ها باشند.
نیما در حقیقت نام سامانه ای است که این معاملات در بستر آن انجام می شد. در حال حاضر قیمت دلار نیمایی جایی بین دلار آزاد و دلار شناوردولتی است.
دلار …

loading


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۷