سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

به اعتقاد تولیدکنندگان و صنعتگران اگرچه برخی مشکلات ناشی از جو روانی و تنوع بخشنامه هاست، ولی فعالان عرصه تجارت خارجی و صادرکنندگان کالای ایرانی خصوصا از یزد، با استفاده از روش های مختلف به صادرات خود ادامه می دهند.
در این میان برخی ها که قصد صادرات دارند، پیمان سپاری ارزی، تمایز قائل شدن بین کالاها در تخفیف و ترجیح را از جمله چالش های پیش رو خود عنوان کرده اند.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد، در حال حاضر ۴۰۷ قلم از ۸۰۰ نوع کالای تولید استان به بازار ۹۳ کشور عرضه می شود.
‘محمدرضا علمدار یزدی’ در گفت وگو با ایرنا به مناسبت روز صادرات (۲۹ مهر) با بیان اینکه هم اکنون در سه هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی استان ۳۳۵ هزار نفر مشغول کار هستند، گفت: از این تعداد ۲۳۶هزار نفر (حدود ۷۰ درصد) در بخش صنعت، معدن و خدمات استان مشغول کار هستند.
وی افزود: از زمان دولت تدبیر و امید تاکنون بر اساس پروانه های بهره برداری شده به ازای ۱٫۶ روز یک واحد جدید صنعتی راه اندازی شد و به ازای هر روز نیز ۳۶ نفر در بخش صنعت، معدن و خدمات استان مشغول کار شدند.
در حالی که تعدادی از تجار، بازرگانان و صادرکنندگان یزد به دلایلی از سایر گمرکات اقدام به صدور کالاهای تولیدی استان به بازارهای هدف می کنند، آماری از فعالیت های تجاری آنها در گمرک یزد موجود نیست.
در عین حال بر اساس آمار گمرک، در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷، ۹۶۲ میلیون و ۵۳۱ هزار تن کالا به ارزش ۱۹۲ میلیون و ۶۶۲ هزار دلار از یزد صادر شد.
در حالی که در مدت مشابه سال قبل، ۸۳۱ میلیون و ۱۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۹۷ میلیون و ۲۲۴ هزار دلار کالا از استان صادر شده بود.
صادرات استان در مقایسه با مدت …

loading


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۷