سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در حالی که تنش های سیاسی در خاورمیانه بالا گرفته و بازارهای سهام جهانی فضای امنی را برای طلا مهیا کرده اند، قیمت طلا در بازارهای جهانی به روند صعودی خود ادامه داد.

– نوآوران آنلاین – طلا در سال گذشته افتی ۱۰ درصدی را تجربه کرد که عمده این افت ناشی از نگرانی های از افزایش نرخ بهره آمریکا بود که منجر به کاهش تقاضا برای دارایی های معاف از بهره شده در حالی که دلار را تقویت می کند.

دلار قوی تر باعث گران تر شدن طلا برای دارندگان دیگر ارزها می شود.

نوسانات طلا در بازار طبیعی است در همین رابطه محمد کشتی آرای، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با نوآوران آنلاین با اشاره به افزایش قیمت طلا در بازار عنوان کرد: آنچه اکنون مشاهده می شود، افزایش قیمت طلا در بازار جهانی است که نشان از نوسانات طبیعی فلز زرد دارد.

بنابراین نمی توان افزایش نرخ طلا را تابعی از تنش های اخیر میان ایران و سایر کشورها دانست.

وی با بیان این که مسائل سیاسی اخیر تأثیر چندانی بر قیمت طلا نداشته است ادامه داد: بنابراین تأثیرات این تنش ها به این سرعت نخواهد بود، زیرا معمولا وقتی اتفاقات در این سطح رخ می دهد تا نتیجه نهایی مشخص نشود، تأثیری بر قیمت طلا نخواهد داشت، زیرا ممکن است کشورها به صلح دست یابند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه یاد آور شد: پیش از این نیز بسیاری از کشورهای بزرگ جهان با ایران قطع رابطه کردند، اما اتفاقی در بازار نیفتاد و به نظر نمی رسد این اتفاق هم بتواند تأثیر چندانی بر بازار طلا بگذارد.

وی با بیان این که در بازار داخلی نیز نوسانات ارز طبیعی بود یاد آور شد: این نوسانات و افزایش های روزانه قیمت ارز نیز روندی عادی دارد و نمی توان بین این دو رابطه ای مستقیم در نظر گرفت.

سیر صعودی بازار طلا در ماه های آتی از سوی دیگر عبادالله محمد ولی رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر نیز در گفت و گو با نوآوران آنلاین در خصوص افزایش دور روزه قیمت جهانی طلا در عنوان کرد: قیمت ها در ایران متاثر از روند عرضه و تقاضاست و تنش ها در روند افزایش قیمت در بازار ندارد.

وی، در ادامه با بیان این که ایران به دبنال یک بازار با ثبات در بازار طلا و جواهر است ادامه داد: با ایجاد امنیت در بازار تقاضاها برای خرید افزایش یافته که با افزایش تقاضا شاهد سیر صعودی قیمت ها در بازار هستیم.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر، در ادامه با بیان این که قیمت ها در بازار طلا تا پایان سال متعادل می شود ادامه داد: قیمت کنونی طلا در بازار متناسب با واقعیت نیست.

از این رو پیش بینی می شود همزمان با افزایش قیمت ها در بازار شاهد سیر صعودی قیمت ها خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه بازار داخلی طلا متاثر از قیمت ارز است، یاد آور شد: نرخ ارز آزاد در بازار عاملی است که منجر به کاهش یا افزایش قیمت طلا می شود؛ بنابراین اگر یکسان سازی نرخ ارز را مدیریت کنیم می توانیم دارای بازار با ثباتی در این زمینه باشیم.

کلید واژه ها: بازار – رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران – افزایش – قیمت – قیمت طلا – بازار طلا – افزایش قیمت – افزایش قیمت طلا – جواهر – ایران – جهان – جهانی – آنلاین – طبیعی – رابطه – قیمت جهانی طلا – نوسانات ارز – بازار داخلی – بازار جهانی – بازار ایران – سیاسی – تهران – خاورمیانه – قطع رابطه – دلار – محمد – نرخ بهره – پیش بینی – قیمت ارز – واقعیت


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۷