سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

قائم مقام یک شرکت تولیدکننده لوازم خانگی با اشاره به مشکلات داخلی و خارجی گفت: افزایش قیمت ارز و عدم برنامه ریزی داخلی و همچنین اثرات روانی تحریم ها منجر به افزایش قیمت ها شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از به صورت مستقیم و بدون واسطه تهیه می کردیم، اما اکنون برای تأمین این مواد باید از طریق بورس اقدام کنیم.

این تولیدکننده لوازم خانگی بیان داشت: تأمین مواد اولیه از طریق بورس بستگی به این دارد که این مواد از طریق بورس عرضه شود یا خیر؟ ضمن اینکه حضور واسطه ها هم مشکلاتی را برای تأمین از طریق بورس ایجاد کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه از ابتدای امسال تاکنون چقدر در قیمت لوازم خانگی تولیدی شرکت مربوطه افزایش قیمت اعمال شده است، گفت: به طور متوسط ۶۰ درصد افزایش قیمت در محصولاتمان داشته ایم.

منانی اظهار داشت: این افزایش قیمت ها در حالی است که هیچ تولیدکننده ای از افزایش قیمت رضایت ندارد و از آن استقبال نمی کند، زیرا یک تولیدکننده می داند که به طور طبیعی افزایش قیمت یک کالا به توجه به محدودیت قدرت خرید منجر به کاهش تقاضا می شود.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که ظاهراً بیشتر مشکلات تولید لوازم خانگی ناشی از مسائل داخلی و به اصطلاح تحریم های داخلی بوده است، گفت: قطعاً مسائل داخلی تأثیرگذار بوده است، زیرا اگر برنامه ریزی منسجم تر و از پیش تعیین شده بود و در برنامه ریزی ها آینده در نظر گرفته می شد، مشکلات در بخش تولید لوازم خانگی به حداقل می رسید و بسیاری از مشکلات پیش آمده در این بخش قابل پیشگیری بود.

منانی بیان داشت: البته تحریم های بین المللی هم بی تأثیر نبوده و مطرح شدن عنوان تحریم ها پیشاپیش اثرات روانی بر بخش تولید خواهد داشت.

کلید واژه ها: افزایش قیمت – لوازم خانگی – افزایش – تولید – قیمت – برنامه ریزی – مشکلات – قیمت لوازم خانگی – تحریم – برنامه – بورس – افزایش قیمت ارز – بین المللی – قیمت ارز – پیشگیری – گزارش – آینده – طبیعی – خرید – صورت – کاهش – درصد


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۷