سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

تشکیل بانک جدید ممکن نیست

عبداله بهرامی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شرایط حاضر تشکیل بانک دیگر را به صلاح تعاونی ها نمی دانم چون تعاونی ها سرمایه بالایی ندارند که بخواهند برای تشکیل یک بانک جدید اختصاص بدهند.
وی با بیان اینکه وجود یک بانک قوی و دارای منابع مالی بسیار، بهتر می تواند مطالبات بخش تعاون را محقق کند، افزود: با این حال سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی بسیار ناچیز است و بر اساس آمارها بین ۳ تا ۵ درصد اقتصاد، دست بخش تعاون است. طبعا با چنین سهمی تشکیل یک بانک جدید ممکن نیست و نمی توان بانک دیگری تاسیس کرد.
به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، تعاونی ها با شعار تقویت نمی شوند و تا زمانی که به قدرت و تمکن مالی نرسیدند، نمی توانند سرمایه های خود را در اختیار بانک دیگری بگذارند.
بهرامی تاکید کرد: درحال حاضر حمایت از بانک توسعه تعاون و افزایش سرمایه بانک برای خدمت رسانی بیش تر به تعاونگران مدنظر ماست. وی درعین حال بر لزوم حمایت بیمه ای از قالیبافان تاکید کرد و گفت: امنیت شغلی و آینده بافندگان به بیمه وابسته است و دولت باید دست از حمایت قالیبافان برندارد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف افزود: متاسفانه عزم و اراده جدی برای پوشش تامین اجتماعی همه قالیبافان وجود ندارد و از طرفی تسهیلات مورد نیاز آن ها در اختیارشان قرار داده نمی شود، در حالی که برابر قانون حق بهره مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی را دارند.
به گزارش ایسنا، قانون بیمه تامین اجتماعی بافندگان و قالیبافان در سال ۱۳۸۸ به تصویب رسید. بر اساس این قانون، همه بافندگان کشور می توانند با دریافت گواهی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای و تایید ادارات صنعت، معدن و تجارت، از …

loading


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۷