سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وقتی تورم بالا می رود و قدرت خرید مردم کاهش پیدا می کند، ‏مردم مجبور می شوند عمده هزینه را به خوراکی و مسکن و حمل و نقل سوق بدهند و میزان هزینه در بهداشت و درمان و آموزش را ‏کاهش دهند و تجربه سال ۹۱ این موضوع را ثابت کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، ایرج حریرچی روز پنجشنبه در هشتمین نشست کارشناسی مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ‏ایران افزود: در سال ۹۱ میزان استفاده از خدمات پزشکی در کشور به میزان ۷ درصد کاهش یافت.

از ‏طرفی پولی که وارد حوزه سلامت شد نیز کاهش پیدا کرد.

‏ وی اضافه کرد: زندگی جامعه پزشکی نیز تحت تاثیر تورم است.

باید پرسید وظیفه گروه پزشکی و سیاست گزاران و ‏انجمن های علمی در تعیین تعرفه های پزشکی چیست.

‏ حریرچی ادامه داد: در نظام سلامت بین ۶۳ تا ۶۷ درصد هزینه ها برای دستمزد پرداخت می شود.

نسبت پزشک به جمعیت و پرستار ‏به جمعیت نیز در ایران به شدت نسبت به سایر کشورها کمتر است.

‏ سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: در آمریکا و اروپای غربی خطاهای پزشکی به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد است و میزان شکایت ‏نیز حدود ۳ درصد پرونده ها را تشکیل می دهد.

در ایران حدود ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار بستری داریم که ۵ هزار و ۸۰۰ شکایت ‏انجام شده است که این میزان یک دهم درصد پرونده های پزشکی است.

کلید واژه ها: پزشکی – پزشک – میزان – بهداشت – هزینه – درصد – کاهش – ایران – قدرت خرید مردم – حریرچی – تورم – مردم – وزارت بهداشت – جامعه پزشکی – خدمات پزشکی – شکایت – سلامت – جمعیت – درمان – آموزش – کشور – علمی – خبرگزاری – حمل و نقل – دستمزد – خوراکی – آمریکا – پرستار – تعرفه – گزارش


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۷