سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

95 درصد واکسنهای دامی تولید داخلی است

دکتر علیرضا رفیعی پور عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از شبکه دامپزشکی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: در حوزه مایه کوبی دامها واکسن رایگان در اختیار دامداران قرار می گیرد و درصد کمی از واکسنها نیز با قیمت مناسب در بازار فراهم است.
وی ادامه داد: در بخش واکسن طیور نیز حدود ۷۰ درصد آن در کشور تولید می شود و مانعی برای بازار رقابتی محصولات خارجی وجود ندارد.
رئیس سازمان دامپزشکی به نوسان اخیر نرخ ارز اشاره و بیان کرد: در حوزه دامپزشکی تمام نهاده های مرتبط با غذای دام، طیور، آبزیان، نهاده های دارویی و واکسن از حمایت دولت برخوردارند.
وی ادامه داد: در جریان تغییرات ارزی برخی سوءاستفاده کردند لذا برای عرضه محصولات کشاورزی با قیمت واقعی باید تعزیرات و نهادهای نظارتی ورود کنند.
رفیعی پور گفت: نهاده های دامی با دلار ۳۸ هزار ریال وارد کشور می شوند و با همان قیمت در اختیار دامداران و آبزیپروران قرار می گیرند.
وی در ادامه به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هم اشاره و بیان کرد: ظرف دو سال اخیر کانونهایی از این بیماری وجود داشت و امشال هم در برخی مناطق وجود آن گزارش شده که ادامه همان بیماری بوده و موضوع جدیدی نیست.
رئیس سازمان دامپزشکی افزود: ستاد اجرایی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از تیر ماه گذشته فعال شده و طرح پایش و آمایش را در حوزه طیور بومی، روستایی و فاصله های پنج، ۱۵ و ۵۰ کیلومتری شعاع تالابها که محل فرود پرندگان مهاجر و امکان انتقال ویروس فوق حاد است اجرا می کند.
وی ادامه داد: در هر مکانی که رد پایی از ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده شود اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای صورت می گیرد.

loading


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ تیر ۲۱ام, ۱۳۹۷