سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

خودروی فرمول یک تیم Arrow AX3 با ظرفیت ۳ سرنشین و پیشرانه ی V10، حدود ۷۰۰ هزار دلار، قیمت گذاری شده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از پشت فرمان خودروی فرمول یک سه سرنشینه خواهند داشت.

تیم فرمول یک بریتانیایی Arrow AX3 که از سال ۱۹۷۸ تا سال ۲۰۰۲ در مسابقات فرمول یک شرکت داشته است، دو دستگاه از مدل سه سرنشینه تولید سال ۲۰۰۱ خود را به فروش گذاشته است.

فروش خودروی فرمول یک تیم Arrow AX3 با ظرفیت ۳ سرنشین راننده ها و مدیرهای بااستعدادی مانند دیمون هیل، یوس ورشتاپن (پدر مکس ورشتاپن)، راس براون و تام واکینشاو در طول ۲۴ سال حضور Arrow AX3 در مسابقات فرمول یک، در این تیم بریتانیایی حضور داشته اند.

واکینشاو که در سال ۲۰۱۰ و در سن ۶۴ سالگی درگذشت در کنار تیم مهندسی Arrow AX3 مغر متفکر ساخت دو مدل خودروی فرمول یک سه سرنشینه بود.

البته خودروهای این تیم، تنها مدل های سه سرنشینه نیستند؛ چند سال پیش علاوه بر تیم های ردبول، مک لارن و جردن؛ تیم فراری نیز یک مدل سه سرنشینه طراحی کرده بود اما جایگاه نشستن دو سرنشین عقب به گونه ای بود که نمای مستقیم به پشت سر راننده خلاصه می شد.

با این که هنوز هم امکان تجربه ی سرعت و فشار نیروی G در خودروی فراری وجود داشت، اما مانند مدل Arrow AX3 امکان مشاهده ی مسیر روبرو و درواقع تماشای جاده” از دید راننده وجود نداشت.

فروش خودروی فرمول یک تیم Arrow AX3 با ظرفیت ۳ سرنشین با پرداخت ۶۹۵ هزار دلار و البته هزینه های سرسام آور تعمیر و نگه داری، خودروی فرمول یک سه سرنشینه ی این تیم بریتانیایی با پیشرانه ی ۱۰ سیلندر V شکل ۳٫

۵ لیتری، قدرت ۷۲۰ اسب بخار، نهایت دور موتور گوش نواز ۱۵۰۰۰ دور بر دقیقه و جداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت در اختیار دو مشتری خوش شانس و ثروتمند قرار می گیرد.

این دو مدل که تقریباً عملکردی مشابه نمونه ی اصلی و تک سرنشینه دارند، کاملاً به خوبی نگه داری شده اند؛ به طوری که کارکرد هر کدام از آن ها فقط حدود ۱۸۰ کیلومتر است.

هر دو مدل خودروی فرمول یک سه سرنشینه ی Arrow AX3 با یک پیشرانه ی کامل اضافی، ابزار ضروری و قطعات یدک همراه هستند.

علاوه بر این جهت امکان رانندگی با این خودرو” در پیست هایی که با محدودیت صدا همراه هستند، ست کامل خفه کننده های اگزوز هم ارائه می شود تا نهایت صدای ۱۵ هزار دور بر دقیقه ی پیشرانه ی V10 به ۹۲ دسی بل محدود شود.

کلید واژه ها: فرمول یک – فرمول – مسابقات فرمول یک – راننده – فروش – مسابقات – خودروی فراری – همراه – فراری – دلار – خوش شانس – ثروتمند – رانندگی – مک لارن – درگذشت – تولید – سالگی – موتور – مشتری – هزینه – طراحی – گزارش – نشستن – قیمت – پیست – ساعت – هایی


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ تیر ۲۱ام, ۱۳۹۷