سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

ایرنا – معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری مرکزی گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی در کوی علی بن ابیطالب(ع) در اراک واجد دریافت سند مالکیت هستند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت مالکیت منطقه علی ابن ابیطالب (ع) اراک، افزود: از مجموع املاک مسکونی واجد شرایط اخذ سند مالکیت در کوی علی بن ابیطالب تاکنون تنها ۵۰۰ متقاضی اقدام کرده اند و برای ۶واحد مسکونی سند صادر شده است.

وی افزود: افزایش کارگزاران برای انجام مراحل صدور سند به روند کار شتاب می بخشد و موجب استقبال ساکنان برای اقدام در تعیین مالکیت قطعی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار داشت: طرح مسکن امید در قالب استفاده از تسهیلات بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی در راستای بازآفرینی شهر است که شهرستان های ساوه و اراک در استان مرکزی مشمول استفاده از این نوع تسهیلات هستند.

زندیه وکیلی افزود: سقف اعطای این تسهیلات برای هر متقاضی در مرکز استان ۶۰۰ میلیون ریال و برای سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال است که نرخ بازپرداخت آن نیز ۶ درصد در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت نیز در این نشست گفت: پیگیری برای صدور سند مالکیت در این منطقه از سال های قبل آغاز شده و از بهمن سال ۹۶ با تشکیل کمیته ای این روند سرعت گرفته است.

سیدمهدی مقدسی اظهار داشت: ارزش املاک کوی علی بن ابیطالب با برخورداری سند افزایش می یابد و مالکان می توانند از تسهیلات نوسازی نیز بهره مند شوند.

وی گفت: با فعالیت ۲ کارگزار روند صدور سند مالکیت برای اهالی ساکن در این کوی شتاب می گیرد.

مقدسی افزود: باید از ظرفیت خیران برای کمک به سنددار شدن واحدهای مسکونی این منطقه کمک گرفت.

کلانشهر اراک با سه بخش مرکزی، معصومیه وساروق ۵۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

کلید واژه ها: تسهیلات – اراک – استان – مرکزی – منطقه – افزایش – استان مرکزی – معاون – ایرنا – کارگزاران – مهدی – یکشنبه – نوسازی – فرسوده – شرایط – گزارش – جمعیت – درصد – ساوه – امید – بافت – مسکن – مردم – خانه


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷