سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

بحث شرکت های دانش بنیان فراتر از بحث خروج آمریکا از برجام مطرح شده و فرآیند شکل گیری این شرکت ها در تمام دنیا در حال اتفاق است.

– شعارسال”: محمد اصولیان، استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تاثیر خروج آمریکا از برجام بر اقتصاد کشور گفت: خروج آمریکا بر اقتصاد کشور تاثیر مستقیمی را در کشور نخواهد داشت اما به واسطه تاثیری که بر روی رفتارهای شرکای تجاری ایران به خصوص اروپایی ها می گذارد می تواند تاثیر منفی را در کشور با خود به همراه داشته باشد.

او با بیان اینکه از گذشته نه چندان دور ایران مراودات اقتصادی چندانی را با آمریکا نداشته است، بیان کرد: شرکای تجاری آمریکا که به عنوان شرکای ایران هم محسوب می شوند ممکن است از طریق تحریم های ثانویه علیه شرکت هایی که با ایران همکاری می کنند مراودات خود را با ایران کاهش دهند که به طور قطع این موضوع بر اقتصاد ایران تاثیرگذار خواهد بود.

اصولیان تاثیر خروج آمریکا از برجام بر تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را اینگونه بیان کرد: به طور قطع این امر بی تاثیر بر تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی نخواهد بود و در کنار تمام مسایل پیش آمده و توافق هایی که صورت گرفته بود اکنون یک فرصت طلایی نصیب تولیدکنندگان داخلی شده که شاید در حالت عادی چنین فرصتی برای آنها ایجاد نمی شد تا بتوانند از این طریق بخش بیشتری از بازارهای داخلی را کسب کنند.

اصولیان با اشاره به ورود شرکت های دانش بنیان در تمام حوزه های کالا و خدمات گفت: بحث شرکت های دانش بنیان فراتر از بحث خروج آمریکا از برجام مطرح شده و فرآیند شکل گیری این شرکت ها در تمام دنیا در حال اتفاق است، با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری تا حدودی به صورت خودگردان این مساله در حال پیش روی است و این شرکت ها بهتر از همیشه در حال ایجاد اشتغال، کاهش بهای تمام شده و دسترسی بهتر مردم به کالا است.

او با تاکید بر آنکه هر اقدامی در دنیا تاثیرگذار بر اقتصاد کشور است، افزود: خواسته و ناخواسته نوسانات نرخ ارز علاوه بر آنکه تابع برخی از مسایل و فاکتورهای سیاسی است برگرفته از برخی مسایل اجتماعی هم خواهد بود.

استاد دانشگاه شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: زمانی که مردم امنیت را احساس نکنند به سمت ارزهای خارجی مانند دلار و سایر ارزها روی می آورند که این موضوع جدا از اقتصادی بودنش، مربوط به ناامنی اجتماعی است.

او در پایان افزود: جا دارد تا مسئولین به این مسایل توجه کنند، سرمایه و اعتماد اجتماعی از جمله مسایلی است که به وحدت و یکپارچگی کشور کمک می کند و باید آنها را در دستور کار قرار دهند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسکانیوز ، تاریخ انتشار: ۱۳خرداد ۱۳۹۷، کد خبر: ۹۵۳۱۲۵، www.

iscanews.

ir
کلید واژه ها: آمریکا – ایران – اقتصاد – اجتماعی – استاد دانشگاه – کشور – خروج – دانشگاه شهید بهشتی – دانشگاه – اقتصادی – نرخ ارز – ایرانی – ریاست جمهوری – اقتصاد ایران – حمایت – هایی – کاهش – صورت – شهید – مردم – اروپایی – سرمایه – جمهوری – احساس – سیاسی – توافق – طلایی – تحریم – همیشه – امنیت


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷