سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در سالی که نوسان شدید و کم نظیری در بازار ارز و سکه ثبت شد و قیمت دلار یک نیمه سال را در کانالاهای بین ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومان سپری کرد، متوسط نرخ آن به ۳۷۷۶ تومان می رسد! – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، نیمه دوم سال ۱۳۹۶ زمانی متفاوت برای بازار ارز بود و به دنبال نوسانات تندی که در آن اتفاق افتاد به طور طبیعی سکه را نیز به دنبال خود کشیده و رکوردهای تاریخی در هر دو بازار ثبت شد.

دلار نیمه اول سال گذشته را عمدتا با نرخ هایی در کانال ۳۷۰۰ تومان سپری و در شهریورماه نیز حرکت رو به رشد خود را شروع کرد به طوری که از مهرماه همواره دلار بالای ۴۰۰۰ تومان قرار داشت و تا مرز ۵۰۰۰ تومان پیش رفت.

با این حال تازه ترین آماری که بانک مرکزی از وضعیت شاخص های اقتصادی منتشر کرده است نشان از متوسط قیمت دلار در سال گذشته در نرخ ۳۷۷۶ تومان دارد.

این در حالی است که قیمت دلار در سال ۱۳۹۷ بار دیگر افسارگریخته پیش رفت و با عبور از نرخ ۵۰۰۰ تومان به مسیر رشد خود ادامه داد و از مرز ۶۰۰۰ تومان گذشت تا نرخ هایی را ثبت کرده باشد که تاکنون بازار ارز ایران به خود ندیده بود.

در همین شرایط بود که دولت و بانک مرکزی که راهی برای کنترل بازار ارز نداشتند در پیش فروش فروخته شد.

در حال حاضر هر قطعه سکه تمام بهار ازادی در بازار آزاد تا حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروش می رود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بازار ارز – بازار – قیمت دلار – دلار – بانک مرکزی – شاخص های اقتصادی – قیمت – مرکزی – هایی – فروش – بانک – اقتصادی – متفاوت – تاریخی – منتشر – ایران – طبیعی – شرایط – گزارش – شاخص – دولت – شروع – نشان – آزاد


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷