سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

افزایش نرخ ارز و رشدحجم معاملات مسکن طی ماه های گذشته حباب قیمتی شدیدی در این بازار ایجاد کرده است.

– “، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت در بازار مسکن تعدیل نرخ سپرده های بانکی است ،اظهار کرد: متاسفانه با اجرای این برنامه بسیاری از مردم سرمایه های خود را از بانک ها خارج و در بخش مسکن سرمایه گذاری کرده اند،این موضوع بخش ساخت و ساز را نیز با آسیب های جدی روبرو کرده است.

وی ادامه داد: با افزایش نرخ ارز و رشد حجم معاملات مسکن طی ماه های گذشته حباب قیمتی شدیدی در این بازار ایجاد شده است .

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنترل التهابات بازار ارز موجب ثبات قیمت در بخش مسکن می شود،گفت: هم اکنون یک حباب قیمتی بزرگ در بازار مسکن وجود دارد که با وارد شدن این بازار به رکود این حباب می ترکد و قیمت ها جهشی افزایش می یابد.

کیان پور تصریح کرد: بازار مسکن تا پایان شهریور ماه وارد دوران رکود می شود و با توجه به آنکه تخلیه شدن حباب این بازار زمان بر است بنابراین بخش مسکن با مشکلات بسیاری از جمله کاهش ساخت وساز و افزایش قیمت روبرو می شود.

وی تاکید کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از افزایش قیمت در بازار مسکن جذب سرمایه های مردم و تعریف منابع مالی جدید است تا بتوانیم این بخش را از مشکلات موجود نجات دهیم.

کلید واژه ها: بازار – مسکن – بازار مسکن – افزایش – قیمت – مجلس شورای اسلامی – افزایش قیمت – افزایش نرخ ارز – معاملات مسکن – سرمایه – معاملات – نرخ ارز – کاهش قیمت مسکن – مشکلات – اسلامی – بهترین – راهکار – سرمایه گذاری – عمران – شورای – شهریور ماه – ساخت و ساز – بازار ارز – قیمت مسکن – مجلس – کاهش – بانک – مردم – رکود – شهریور


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷