سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

آریا بازار – سازمان ناظر مصرف کنندگان استرالیااعلام کرده است که موسسات مالی ای ان زی، دویچه بانک و سیتی گروپ و همچنین چندین فرد حقیقی برای سازماندهی گروه های تبهکاری، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
به گزارش راشاتودی، سازمان ناظر مصرف کنندگان استرالیااعلام کرده است که موسسات مالی ای ان زی، دویچه بانک و سیتی گروپ و همچنین چندین فرد حقیقی برای سازماندهی گروه های تبهکاری، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این اتهامات در مورد دست داشتن در فروش سهام این ان زی در ۳ سال پیش می باشد که ارزش آنها ۲٫۵ میلیارد دلار استرالیا (۱٫۹ میلیارد دلار) بود.
مدیر این سازمان، رود سیمز، در بیانیه ای گفت: این اتهامات در برگیرنده اقدامات تبهکاری مربوط به فروش سهام ای ان زی خواهد بود که که طبق فروش سازمانی سهام در سال ۲۰۱۵ در ای ان زی انجام شده است.
او ادامه داد: طبق این اتهامات ای ان زی و برخی از افراد، آگاهانه در بخشی یا تمام فرایندهای تبهکاری دخالت داشته اند.
ای ان زی یکی از ۴ بانک بزرگ استرالیا اعلام کرد که این اتهامات در مورد جابه جایی ۸۰٫۸ میلیون سهم می باشد. این سهام در فروشی سازمانی با نرخ تخفیف خورده ۳۰٫۹۵ دلار به ازای هر سهم فروخته شده است.
این معامله به عنوان بخشی از تلاش بانک ای ان زی برای بالا بردن درآمد لازم برای تطابق با نیازمندی های قانونی این بانک انجام شده و سه بانک سرمایه گذاری بزرگ جهان (دویچه بانک، سیتی گروپ و جی پی مورگان) آن را کاملا تایید و بیمه کرده اند.
درصورتی که این بانک ها گناهکار شناخته شوند، با بیشترین مجازات- ۱۰ درصد از حجم معاملات سالانه یا ۳ برابر سود به دست آمده از فعالیت های تبهکاری- مواجه خواهند شد. افراد متهم هم در صورت اثبات جرم با مجازاتی تا ۱۰ سال حبس روبرو می شوند.


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷